អុញនោះ! ថាមែនៗ! ក្រោយផ្ទុះកក្រើករឿងចំណូលប្រចាំថ្ងៃរបស់ ស្រីស្អាត អាជី រួច ស្រាប់តែបងប្រុសម្នាក់ដាក់ជាសំនួរថា…

ប្រិយមិត្តពិតជាដឹងហើយ ពិរឿង ស្រីស្អាត លក់ឡេ អាជី ដែលបានបញ្ជាក់ពីចំនូលរបស់ខ្លួន ដែលអាចរកបានរហូតដល់ទៅ ១០ ២០ម៉ឺនដុល្លារក្នុងមួយថ្ងៃ ដែលធ្វើអោយមហាជនក្នុងបណ្តាញសង្គមមានការភ្ញាក់ផ្អើរជាខ្លាំង។

~

ដោយឡែក ថ្មីៗនេះមានគណនីហ្វេសបុកបងប្រុសម្នាក់បានបញ្ចេញនូវចម្ងល់របស់ខ្លួនថាៈ ឧទាហរណ៏៏ យើងលក់ លេ បោះដុំអោយគេ– 1 គីឡូ តម្លៃ 15$ ==> ដើម្បីទទួលលុយបាន 200 000$ (ម្ភៃម៉ឺនដុល្លា) យើងត្រូវលក់លេអស់ 13 333 គីឡូ (ជាង 13 តោន) ក្នុងមួយថ្ងៃ– 1 គីឡូ តម្លៃ 20$ ==>

~

ដើម្បីទទួលលុយបាន 200 000$ (ម្ភៃម៉ឺនដុល្លា) យើងត្រូវលក់លេអស់ 10 000 គីឡូ(10 តោន) ក្នុងមួយថ្ងៃ– 1 គីឡូ តម្លៃ 25$ ==> ដើម្បីទទួលលុយបាន 200 000$ (ម្ភៃម៉ឺនដុល្លា) យើងត្រូវលក់លេអស់ 8 000 គីឡូ (8 តោន) ក្នុងមួយថ្ងៃតើមានអ្នកលក់ លេ អស់ 8 – 13 តោនក្នុងមួយថ្ងៃទេ??? សំរាប់អ្នកដែលទិញ លេ យកទៅប្រើ តើលេ 1 គីឡូ លាបមួយថ្ងៃអស់រឺទេ??

~

នេះជាចំងល់របស់ខ្ញុំតើមានអ្នកណាអាចឆ្លើយប្រាប់ខ្ញុំបានទេ?? តើមានបងប្អូនណាអាចដោះស្រាយចម្ងស់នេះបានដែរទេ?








~

Related posts